23 Март, 2025

Скандал с 10 000 лева: Антикорупционната комисия проверява мистериозен клип с Петьо Еврото

Скандал с 10 000 лева: Антикорупционната комисия проверява мистериозен клип с Петьо Еврото

Петър Петров - Еврото, снимка: БГНЕС

Издирваният бивш следовател твърди във видеото, че е плащал по 10 бона на български европрокурор, но предстои да бъде доказана автентичността на видеозаписа

Софийската градска прокуратура (СГП) започна проверка по сигнал от издирвания бивш следовател Петьо Петров – Еврото, в който той твърди, че е плащал месечно по 10 000 лева на европейския прокурор от България Теодора Георгиева. Твърденията са придружени от видео, в което се вижда мъж, приличащ на Петров, да разговаря с жена, за която се твърди, че е Георгиева.

Прокуратурата е възложила на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ) да провери автентичността на записа и дали гласовете в него са на въпросните лица.

„Проверката цели да установи кои са участниците в разговора и дали записът е манипулиран. Ще бъдат изискани експертни становища“, уточниха от прокуратурата.

Според писмото, придружаващо видеото, Георгиева е посещавала редовно ресторант „Осемте джуджета“, където е търсила подкрепа за назначението си като европрокурор. В записа мъжки глас казва: „Решили сме го, ставаш и това е“.

Антикорупционният фонд (АКФ), който преди години разкри схемите около Петьо Еврото, заяви, че не е изпращал писмото и определи видеото като доказателство за съществуването на таен архив от записи, използван за натиск върху магистрати и високопоставени лица.

Скандалът избухва дни след като Теодора Георгиева разкри пред „Капитал“, че МВР е пречило на Европейската прокуратура да разследва мащабни обществени поръчки, включително разширението на газовото хранилище в Чирен.

Прокуратурата сега трябва да установи – за пореден компромат или става дума или за разобличаване на поредната корупционна схема?

Сподели:
Вучич се закани за уволнения, за да се бори с протестите, които нарече "цветна революция"

Вучич се закани за уволнения, за да се бори с протестите, които нарече "цветна революция"

„Онези полицаи, които не искат да защитят реда и закона, ще бъдат заменени, прокурорите, които не искат да го защитят, ще бъдат сменени“, ядоса се сръбският президент

Нов протест в Кочани: Той е в защита на задържаните охранители, спасили десетки от горящата сграда

Нов протест в Кочани: Той е в защита на задържаните охранители, спасили десетки от горящата сграда

13 от ранените при пожара в Кочаниса са вече в вкъщи, сериозно, но стабилно е състоянието на останалите 162-ма пострадали, приети в различни болници из страната и Европа

Протест срещу замърсен въздух: Блокират пътя Димитровград - Стара Загора за 2 часа

Протест срещу замърсен въздух: Блокират пътя Димитровград - Стара Загора за 2 часа

Хората настояват периодичното замърсяване със серен диоксид и прах да спре. Според тях, има сериозно запрашаване на въздуха и с метални частици.