7 Август, 2026

Скандална пиеса! Жени и хора от малцинства убиват Цезар, изглеждащ като Доналд Тръмп

Заради сериозната прилика на главния герой с американския президент, двама от спонсорите на постановката оттеглиха финансирането си

Юлий Цезар като Доналд Тръмп... Или обратното. Нестандартно и доста шантаво театрално решение предизвика остри критики и коментари в медиите на САЩ. Не, че двамата могат да имат нещо общо, освен в... изкуството.
Става въпрос за постановка на трупата "Пъблик тиътър" в рамките на Шекспиров театрален фестивал, в Сентръл парк, Ню Йорк, в която Юлий Цезар от пиесаата на безсмъртния балс е  рус бизнесмен, а съпругата му носи дизайнерски дрехи и има източноевропейски акцент. 
Пиесата завършва с убийството на римския пълководец, извършено от група жени и представители на малцинства. Заради сериозната прилика на главния герой с американския президент, двама от спонсорите на постановката оттеглиха финансирането си. 
Театърът обаче коментира, че постановката не пропагандира насилие по никакъв начин.


Сподели:
Русокастро разкри пазени тайни в откритите две нови кули на средновековния град

Русокастро разкри пазени тайни в откритите две нови кули на средновековния град

Археолозите считат, че на мястото, на което са открили интересни артефакти, най-вероятно са се водили активни бойни действия

Георги Тошев от Стокхолм:  Дара е сензация в Швеция!

Георги Тошев от Стокхолм: Дара е сензация в Швеция!

Българската певица се превърна в истинско музикално събитие тук: не просто като победителка на Eurovision, а като артист, който носи настроение, харизма и послание.

Дара подкрепи кандидатурата на София за домакинството на "Евровизия" догодина

Дара подкрепи кандидатурата на София за домакинството на "Евровизия" догодина

От Столичната община благодарихя на Дара и увериха, че разполагат с необходимия опит, инфраструктура и капацитет, именно София да бъде домакин на събитие от подобен мащаб

Коментари (0)