7 Август, 2026

Скопие отзовава посланичката си в България и още 8 посланици

Гордана Силяновска-Давкова, снимка: EPA/BGNES

Назначените посланици са задължени по закон преди да бъдат назначени да представят вижданията си за отношенията с приемащата държава или международната организация пред комисията по външна политика към парламента

Президентът на Република Северна Македония - Гордана Силяновска-Давкова, подписа укази за отзоваване от длъжност на общо девет посланици, съобщи кабинетът на президента днес.

Назначените посланици са задължени по закон преди да бъдат назначени да представят вижданията си за отношенията с приемащата държава или международната организация пред комисията по външна политика към парламента, а осем от деветимата отзовани не са го направили.

Сред отзованите е посланикът на Република Северна Македония в България Агнеза Руси Поповска.

Сред отзованите от президента днес са и Якуп Реджепи, който е извънреден и пълномощен посланик в Босна и Херцеговина; Методия Белевски - посланик в Кралство Белгия и във Великото херцогство Люксембург, Емил Кръстески - посланик в Чехия, Пайо Авирович - извънреден и пълномощен посланик и ръководител на Постоянната мисия при международните организации, Зечир Рамчилович - посланик в Черна гора, Катерина Ставреска - посланик в Обединеното Кралство.

Извънредният и пълномощен посланик и постоянен представител на Република Северна Македония в Съвета на Европа Светлана Гелева също е отзована поради приключване на мандата ѝ.

Сподели:
Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Той отбеляза, че „няколко поредни дни към Киев летят балистични ракети, срещу които в момента няма защита“ и „те убиват все повече хора"

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Заключението е, че призивът за ново нахлуване е реален и документиран във Facebook, WhatsApp и Instagram

Коментари (0)