138. СУЗИЕ „Проф. Васил Златарски“ се намира в столичния кв. „Гео Милев“ и е с изучаване на чужди езици. Александър Евтимов е директор от около две години
Задържан е директорът на 138. СУЗИЕ „Проф. Васил Златарски“ в София Александър Евтимов, съобщи БТВ, позовавайки се на свои източници.
Арестът е извършен тази вечер. По първоначална информация причината е сигнал за поставени скрити камери в тоалетните на учебното заведение.
Към този момент от СДВР потвърждават, че има образувано досъдебно производство, а процесуално следствените действия продължават и към този час.
По-рано БТВ сe свърза с родители на деца от училището, които казаха, че децата им са казали, че в тоалетните има скрити камери. Били са сложени в тоалетната на момчетата, защото „правят бели“ вътре.
Родителите и децата не са били уведомени, а учениците са се усъмнили за камерите, след като директорът им е разказал какво се е случвало в тоалетната с подробности.
138. СУЗИЕ „Проф. Васил Златарски“ се намира в столичния кв. „Гео Милев“ и е с изучаване на чужди езици. Александър Евтимов е директор от около две години. | БГНЕС
Още от Закон и ред
Елена Йончева със сигнал до Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с данни от PNR у нас
Евродепутатът отбелязва, че данните от PNR и международното сътрудничество в правоприлагането никога не трябва да се превръщат в инструменти за политическо наблюдение, събиране на разузнавателна информация срещу политически фигури или намеса в демократичните процеси
Демократична България: Липсата на реформи в правосъдието застрашава милиарди европейско финансиране за периода 2028 – 2034 г.
Настояваме за изпълнение на препоръките в Доклада за върховенство на закона и за разговор по същество за осъществяване на същински реформи, свързани с гарантиране на справедливостта и независимостта на правосъдието в България.
ВАС окончателно: МВР дължи обезщетение за незаконния арест на лидера на БОЕЦ
Върховният административен съд потвърди, че задържането на Георги Георгиев е било незаконосъобразно, а решението може да се превърне във важен прецедент при дела за полицейски произвол