11 Април, 2026

Паметници и скулптури в София осъмнаха с маски на лицата

Паметници и скулптури в София осъмнаха с маски на лицата

снимка: Би Ти Ви

Предполага се, че това е нестандартна форма на протест срещу мръсния въздух в столицата

Паметници и скулптури в градинката пред Народния театър „Иван Вазов“ в София осъмнаха с маски на лицата, предаде Би Ти Ви.

Не е ясно кой е автор на идеята за нестандартна форма на протест, но акцията най-вероятно е по повод демонстрациите против мръсния въздух, които предстоят по-късно през деня. Те едва ли случайно съвпадат с  21-вия форум по екоиновации за качеството на въздуха, който се провежда днес в столицата.

Днес в недоволството в София се очаква да се включат жителите на четири от кварталите с най-сериозно замърсяване – „Красна поляна“, „Разсадника“, „Западен парк“ и „Овча купел“.

Според тях Общината не се вслушва в исканията им, а предлаганите мерки за справяне с мръсния въздух са неефективни.

Протест заради мръсен въздух ще има и в Русе.
Сподели:

Коментари (0)

Интензивен трафик към Гърция предизвика задръствания в Кресненското дефиле

Интензивен трафик към Гърция предизвика задръствания в Кресненското дефиле

Силно забавено остава движението на превозни средства между Кресна и Симитли

Светкавица удари самолет "Боинг" над Варна

Светкавица удари самолет "Боинг" над Варна

Самолетът е попаднал в зона с гръмотевична активност, малко след излитане, няма пострадали

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Новият автомобил ще улесни доставката на топла храна и ще подобри мобилността на служителите, като им позволи да достигат по-бързо и сигурно до обслужваните населени места в общината