5 Март, 2026

Sky News: Русия произвежда снаряди с тройно по-бързо темпо от САЩ и ЕС

Sky News: Русия произвежда снаряди с тройно по-бързо темпо от САЩ и ЕС

На всеки изстрелян от ВСУ снаряд руснаците могат да отговорят с пет

Темпото, с което руските военни заводи произвеждат артилерийски снаряди, е три пъти по-бързо, отколкото Съединените щати и страните от ЕС, съобщава Sky News с позоваване на консултантската компания Bain & Company.

Съвкупната мощ на икономиките на украинските съюзници значително превъзхожда тази на руската, но те силно изостават по отношение на скоростта на военното производство.

Според прогнозите на  Bain & Company, през 2024 г. в Русия ще бъдат произведени около 4,5 милиона артилерийски снаряди, а страните от ЕС и САЩ общо ще произведат 1,3 милиона. При това себестойността на руските 152-милиметрови боеприпаси е четири пъти по-ниска, отколкото на западните от 155 милиметра.

От украинските въоръжени сили отбелязват, че на всеки изстрелян от тях снаряд руснаците могат да отговорят с пет. В интервю за Sky News украински военен коментира, че при тези обстоятелства се е наложило бойците да се научат до поразяват целите с по.малко снаряди.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: САЩ и Израел са в много силна позиция срещу Иран

Тръмп: САЩ и Израел са в много силна позиция срещу Иран

Тяхното ръководство просто бързо изчезва. Всеки, който изглежда, че иска да бъде лидер, в крайна сметка е мъртъв", каза

ISW: Путин плати  един милион живота на свои граждани за трохи!  Стратегическият провал е очевиден

ISW: Путин плати един милион живота на свои граждани за трохи! Стратегическият провал е очевиден

От миналата есен ВСУ започнаха да изтласкват руснаците с локални контраатаки. През ноември защитниците освободиха Купянск, а миналия месец бяха върнати важни позиции в Запорожска и Днепропетровска области

Киев обвини Унгария и Русия в циничнo манипулиране на въпроса с военнопленниците

Киев обвини Унгария и Русия в циничнo манипулиране на въпроса с военнопленниците

Украйна подчертава, че използването на съдбата на военнопленници като политически инструмент - особено в навечерието на избори - е недопустимо.