8 Август, 2026

Това лято разходите за храна и напитки най-ниски в Слънчев бряг от цяла Европа

Едно четиричленно семейство ще плати около 275 паунда за една седмица храна, напитки, сладоледи и бутилка лосион за слънце

Курортът Слънчев бряг е най-евтин за почивка в Европа това лято, показва проучване на  британския вестник "Мирър".
 
Според изданието разходите за храна и напитки в Слънчев бряг са най-ниски, като спрямо миналото лято цените са паднали с 10%. Едно четиричленно семейство ще плати около 275 паунда за една седмица храна, напитки, сладоледи и бутилка лосион за слънце. За същото в Алгарве, Португалия, разходите ще бъдат 385 паунда. Сумата се повишава на 434 паунда в Коста дел Сол, до 578 паунда в Пафос, Кипър, 602 лири в Крит и достига колосалните 766 паунда в Палма, Майорка.

Междувременно в Слънчев бряг беше открит официално летен сезон 2017. "Към началото на сезона общият брой планирани полети на летища Варна и Бургас за периода юни-септември 2017 г. вече надхвърля с 8% броя на изпълнените полети през същия интервал на 2016 г.
 
Очакваме отново силно присъствие на туристи от Германия, Полша, Великобритания, Украйна, Чехия, Франция, скандинавските страни, Русия", каза по време на церемонията министърът на туризма Николина Ангелкова.
 
Тя подчерта, че летният туризъм заема основен дял в отрасъла и от следващите няколко месеца зависи да изпратим отлична година с приблизителен ръст към момента от 7 до 10% спрямо рекордната 2016-а. 
 
Трайното намиране на решение на проблема с кадрите остава водещо за нас, поясни още министърът. И допълни, че трябва да се обсъди и средното възнаграждение в сектора, за да се задържат качествените работници.
Сподели:
Слънчев бряг е пълен с туристи на макс, хвалят се хотелиери

Слънчев бряг е пълен с туристи на макс, хвалят се хотелиери

Целта на родните хотелиери и да запазят българите у нас, които изживяват ценови шок след приемането на еврото

Как проект за милиони превръща българско село в атракция за туристи

Как проект за милиони превръща българско село в атракция за туристи

В рамките на проекта е предвидено обновяване на централния площад в село Баня, изграждане на фермерски пазар, пространства за местни производители и занаятчии, както и създаване на нови зелени площи, спортни и детски зони

Расте броят на чуждите туристи в България, предпочитащи градския туризъм пред морето

Расте броят на чуждите туристи в България, предпочитащи градския туризъм пред морето

"Полша, Италия и Испания са основните пазари, които в момента подхранват този туристически поток"

Коментари (0)