След обяд над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд
Във вторник, 30 септември, ще преобладава слънчево време. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, за София – около 6°.
След обяд над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще е до умерен, в Дунавската равнина и в Горнотракийската низина временно ще се усили. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°, за София – около 16°.
Над планините облачността ще се разкъсва и ще намалява до предимно слънчево време. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 4°.
По Черноморието облачността ще е променлива, след обяд над крайните северни райони - значителна и на места ще превали. Ще духа умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 18° и 21°. Температурата на морската вода е 21°-22°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Над по-голямата част от Пиренейския полуостров ще бъде слънчево. Значителна облачност и краткотрайни валежи ще има само над източните райони от полуострова.
Слънчево ще бъде и над по-голямата маст от Франция, както и над крайните южни райони от Великобритания. Над останалата част от Западна и над Централна Европа ще бъде облачно с валежи от дъжд.
Облачно с валежи ще бъде и над южните и централните райони от Скандинавския полуостров, прибалтийските страни, Беларус и Украйна. Над останалата част от Източна Европа ще бъде слънчево.
Слънчево ще бъде и над Италия, след обяд с временни увеличения на облачността и до края на деня са отделни места ще превали краткотрайно. | БГНЕС
Още от България
Каракачанов пак пробутва руска пропаганда покрай македонската тема
„Не е в интерес нито на България, нито на Европейския съюз държава с открито враждебна политика към свой съсед да стане член на ЕС“, заяви той
Недопустимо е да се насажда страх у българите - МВнР извика управляващия посолството на РСМ заради палежа
Предприемането на ефективни действия за превенция и противодействие на престъпленията от омраза са ключови, ако една страна иска да защити европейското си бъдеще
„Булгаргаз“ съди „Газпром Експорт“ за 400 млн. евро, решение се очаква през 2027 г.
Претенциите на българската компания са за обезщетение в размер на около 400 млн. евро за вреди от неизпълнение на договора за доставка