Максималните температури ще бъдат предимно между 29° и 34°, в София – около 30 градуса
В понеделник (22 юни) времето ще бъде предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Има условия и за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.
Максималните температури ще бъдат предимно между 29° и 34°, в София – около 30 градуса, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца, през деня ще се понижи, но ще остане по-високо от средното.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, по южното крайбрежие до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 29°. Температурата на морската вода е между 21° и 23°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд над масивите в западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 15°.
Още от България
Георги Касчиев: Още няма одит на АЕЦ Козлодуй, но ме сменят с "визия за засилване на екипите" - оставам безмълвен
Той беше сменен от поста председател на борда на директорите на АЕЦ „Козлодуй“ без да бъде уведомен от правителството
"Ние с ГЕРБ - никога!" - лидерите на т. нар. демократична общност правят дългосрочно кастрираща потенциала им грешка
Ако подарите на Радев и президентството - след всички други малки и големи подаръци, които му направихте, каква нетна стойност ще остане във вашата политическа позиция?
Борисов: Радев получи червен картон от ЕК, обща АЕЦ с Украйна е добре да се направи на тяхна територия - не в Белене
„След като „Белене“ стана нарицателна дума в Брюксел и след 21-ия пакет санкции за Русия, приема се, че е невъзможно строиш руска централа - може би на проруския електорат това му харесва да го чува, но практически не може да се случи“