21 Март, 2026

Слънчево и топло за сезона, в събота рязка промяна

Слънчево и топло за сезона, в събота рязка промяна

Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°, в крайните югоизточни райони до 14°-15°, в София – около 9°

Слънчево ще бъде времето и днес. Преди обяд в низините и равнините все още ще бъде мъгливо или с ниска облачност, но до обяд видимостта ще се подобри.Това сочи прогнозата на НИМХ.

Ще духа слаб вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°, в крайните югоизточни райони до 14°-15°, в София – около 9°. От запад облачността постепенно ще се увеличи и привечер и през нощта срещу събота в западните райони ще започнат валежи от дъжд. 

В планините ще преобладава слънчево време. От запад облачността постепенно ще се увеличава. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 9°, на 2000 метра - около 2°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. Преди обяд на места ще има мъгла или ниска слоеста облачност. Ще духа до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 12° и 15°. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В събота валежите ще обхванат цялата страна, значителни по количество ще са на места в Източна България и в южните райони. Вятърът ще се ориентира от север-североизток, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. Със застудяването в много райони от Северна и Западна България дъждът ще премине в сняг. В Предбалкана, по високите полета и Лудогорието ще се задържа снежна покривка. По планинските проходи ще има снежни виелици. Температурите ще са почти без дневен ход, от 1-2 градуса в северозападната част от страната до 11-12 градуса в югоизточните райони, се съобщава в седмичната прогноза за времето у нас от 21 до 26 декември на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

В неделя вятърът ще отслабне, ще се ориентира от запад, по-късно и от юг-югозапад. Облачността ще се разкъса и временно ще намалее. Минималните температури ще са между минус 2 и 3 градуса, а максималните - между 3 и 8 градуса.

Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.