Сутринта на отделни места ще е с намалена видимост. Около и след обед, главно над Южна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.
Днес преди обед над по-голямата част от страната облачността ще e разкъсана, до предимно слънчево време. Сутринта на отделни места ще е с намалена видимост. Около и след обед, главно над Южна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, съобщават от НИМХ. На много места там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 16° и 21°, за София - около 18°.
В планините ще преобладава слънчево време. След обед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в масивите на Западна България и Родопите ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра – около 4°.
По Черноморието облачността ще е значителна, често купеста и купесто-дъждовна. Главно след обед по южното крайбрежие ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 16°-18°.
Още от България
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“
Каракачанов пак пробутва руска пропаганда покрай македонската тема
„Не е в интерес нито на България, нито на Европейския съюз държава с открито враждебна политика към свой съсед да стане член на ЕС“, заяви той