24 Юни, 2026

Слънчево утро и облачен следобед, но почти без дъжд

Снимка: Meteo Balkans

Дневните температури ще се повишават и максималните ще достигнат 19° - 24°, по-ниски по черноморското крайбрежие: 11 - 13°, за София - около 21°

Днес над повечето райони ще преобладава слънчево време. След обед ще се развива купеста облачност, по-значителна над местата около планините, но там само на изолирани места е възможен слаб краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Дневните температури постепенно ще се повишават и максималните ще достигнат между 19° и 24°, по-ниски по черноморското крайбрежие: 11-13°, за София - около 21°.

Над планините преди обед ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Главно в Рило-Родопската област ще има краткотрайни превалявания от дъжд. Ще духа силен вятър от юг-югозапад. Ще се затопли и максималната температура на височина 1200 метра ще е около 15°, на 2000 метра - около 8°.

По Черноморието още преди обед облачността ще намалее и в следобедните часове ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 11° и 13°. 

Сподели:
Румен Радев: Самолетите на САЩ напускат летището в София

Румен Радев: Самолетите на САЩ напускат летището в София

На 29 май кабинетът прие решение за удължаване до 30 юни 2026 г. на срока на пребиваване на самолетите в България

МВР награди с плакет простреляния в САЩ български полицай

МВР награди с плакет простреляния в САЩ български полицай

Кристиян Иванов от полицията на Атлантик сити бе тежко прострелян на 3 юни по време на полицейска операция на North Florida Ave

Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"

Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"

Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението

Коментари (0)