22 Декември, 2025

Слави Ангелов: През последните 7 месеца Арабаджиеви вероятно са замитали следи и са отправяли заплахи

Слави Ангелов: През последните 7 месеца Арабаджиеви вероятно са замитали следи и са отправяли заплахи

Слави Ангелов

Държавата трябва да продължи с арестите на олигарси, за да не остане впечатлението, че има "добри и лоши"

„Въпросът не е защо сем. Ветко и Маринела Арабаджиева не са задържани няколко месеца. Тези хора не са като братя Галеви, които са свикнали да се крият. Те демонстрираха показност. Досега такива арести на олигарси нямаме. За мен по-важно е, длаи ще има ефективни присъди, тъй като досега по шумните дела такива няма“. Това каза пред Нова ТВ журналистът Слави Ангелов по повод ареста на Арабаджиеви в Испания. 

„Много е важно какво ще се случи с Баневи, Стайкови и Арабаджиеви. Има още много олигарси и тепърва ще наблюдаваме как ще действа прокуратурата. Всички те участват в едни и същи схеми – с алкохол, цигари, горива, престъпна приватизация. През годината подобни хора си плащаха на полицаите, за да си затварят очите“, коментира Ангелов. 

„Ако няма още арести, ще означава, че има лоши и добри олигарси, а всичко това ще ни наведе на мисълта за задкулисие. Ние всички знае за престъпленията на тези хора, но това не важи пред съда, а само доказателствата могат да докажат вината им. Ако сега нещо не се случи, трябва да се върви към промяна в правораздавателната система, която ще е показала, че не функционира. Ветко и Маринела Арабаджиева 7 месеца вероятно са се опитвали да замитат следи, да сплашват и да подкупват хора“, допълни журналистът. 
Георги Семерджиев, при когото са живели Арабаджиеви, е дясната ръка на Евелин Банев-Брендо. Той отдавна е в полезрението на службите. Със сигурност се е занимавал с всички финансови дела, заради които има обвинения срещу Брендо. С арестите повече хора ще намерят смелост да разкажат на какво са били свидетели. Държавата много отдавна е знаела за тези неща. Надявам се да бъдат задържани още олигарси“, каза още Ангелов.  
Сподели:

Коментари (0)

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

"Хората, които се представят за организатори на моя партия и които събират пари от мое име, са измамници и подставени лица на олигархията“, твърди Румен Радев

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Ще е почти тихо със слаб вятър на изток, максималните температури в повечето места ще са между 5° и 10°, за София – около 9°