7 Април, 2026

Слави се закани: Ще има възмездие

Слави се закани: Ще има възмездие

Депутатите суспендираха българската конституция, на зла круша – зъл прът, завършва писмото си Трифонов.

Днес депутатите в Народното Събрание суспендираха българската Конституция. В Конституцията пише, че цялата власт произтича от народа и народът упражнява властта си и пряко. На референдума народът пряко упражни властта си. Пряко изрази волята си, пише Слави Трифонов в позиция, изпратена до медиите.

По-рано днес депутатите отхвърлиха внесените от ГЕРБ промени в Изборния кодекс, които предвиждаха преминаване към мажоритарно гласуване в 2 тура. Така от партията искаха да уважат резултатите от проведения през 2016 г. референдум, организиран от Трифонов и неговия екип.

"В европейската история обаче аристокрацията винаги е била изхвърляна от властта. Дали по мирен път или с революция - няма значение. Ние също ще изминем този път", пише Слави в позицията си. Водещият се заканва: "Ще има възмездие. По един или друг начин. Това ще реши българският народ. Аз също съм част от българския народ и ще бъда част от това решение." "И понеже наистина всичко зависи от българския народ, все казвам, че той е суверенът по конституция, в крайна сметка наистина е така. Не защото аз го казвам. А защото е така. В крайна сметка такава е демокрацията. А историята е показала, че българският народ е мъдър. Затова ще завърша с две поговорки. "Каквото повикало - такова се обадило." И: "На зла круша – зъл прът", завършва писмото си Трифонов.

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Все още се коментира как преди години местен бизнесмен, убит по-късно, раздавал на ромите  по една обувка от завода, на който бил собственик

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Според него Техеран искат да ангажират американците с окончателно примирие, което обаче не се харесва на САЩ заради Ормузкия проток