10 Май, 2026

Операцията по изтеглянето на танкера "Кайрос" пропадна

Операцията по изтеглянето на танкера "Кайрос" пропадна

снимка: БГНЕС

Причината е, че Министерският съвет не е взел решение и не е определил сумата за провеждане на операцията, за стартирането на която са необходими 500 000 лева

Отлага се операцията по изтеглянето на повредения от дронове танкер "Кайрос", който беше изоставен край Ахтопол, съобщава БНР.

Причината е, че Министерският съвет не е взел решение и не е определил сумата за провеждане на операцията. За да стартират дейностите, са необходими над 500 000 лева.

Морска администрация в Бургас е напълно готова да проведе операцията по изтеглянето на танкера и провлачването му до бургаския залив. Осигурена е влекачна компания, която ще участва в операцията с три влекача.

С кораб до танкера ще бъде доставен и специален 150-коливатов генератор за задействане на хидравличното управление на танкера. Първо трябва да се осигури захранване, а после да се изтегли котвата.

За да започне операцията обаче, за нея трябва да бъдат осигурени средства. Министерският съвет трябва да гласува и определи сума над 500 000 лева. След това трябва да се възложи на Морска администрация да обяви обществена поръчка и да подготви провеждането на операцията.

Към момента решение на правителството няма, поради което операцията се отлага.

Сподели:

Коментари (0)

Круизният кораб със заразени с хантавирус ще акостира край Тенерифе - евакуират пътниците

Круизният кораб със заразени с хантавирус ще акостира край Тенерифе - евакуират пътниците

Всички пасажери, засегнати от вируса, се считат за високо рискови лица

Храните продължават да поскъпват: Потребителската кошница удари 58 евро

Храните продължават да поскъпват: Потребителската кошница удари 58 евро

Най-сериозно увеличение се наблюдава при зеленчуците, има разлика в цените на сиренето, кашкавала и каймата в различни градове

В 30 града прозвуча химнът на Европа, София посрещна празника с велошествие

В 30 града прозвуча химнът на Европа, София посрещна празника с велошествие

Стотици дойдоха с велосипеди, за да отбележат 9 май като празник на Европа и да го свържат с "Джирото"