13 Май, 2026

Слави Василев мечтае по путински: Надявам се Румен Радев да е следващият премиер

Слави Василев мечтае по путински: Надявам се  Румен Радев да е следващият  премиер

Колаж: faktor.bg

Представите на Славито за проевропейско несъмнено се покриват с тези на кремълския сатрап. 

Ако Румен Радев стане лидер на партия, той ще бъде проевропейски, ще се доближи до политиката на унгарския премиер Виктор Орбан. Такова граничещо с абсурда  мнение изрази в ефира на „Офанзива с Любо Огнянов” по NOVA NEWS Слави Василев, който се представя за политолог.

Представите на Славито за проевропейско несъмнено се покриват с тези на кремълския сатрап. 

„Президентът винаги се е държал институционално и не би използвал новогодишната си реч, за да обявява лични решения, които засягат цялата държава“, смята той и ни дава акъл, че евентуални политически ходове от страна на Радев не бива да се тълкуват прибързано.

„Дали ще скочи или не в политиката, сам ще ни информира. Всичко останало би било спекулация“, умува Василев.

По думите му е очевидно, че настоящият начин, по който функционира властта, не може да продължава и че има нужда от нов политически играч. Аман от играчи на  петата колона, бихме добавили любезно.  

„По-скоро Радев обръща внимание на партиите, които са в Народното събрание, защото ако има някъде грешка, тя е при тях“, каза Василев.

Той коментира и обвиненията към президента, че е злоупотребявал със служебните кабинети. Според него служебните правителства са били резултат от невъзможността на партиите в парламента да излъчат редовен кабинет.

„Те се раждаха, защото партиите в НС бяха неспособни да направят правителство“, каза той.

На въпрос кой прогнозира, че ще е бъдещ служебен премиер той отговори по следния начин: „Интересувам се само кой ще бъде следващият редовен премиер. Надявам се това да е именно Румен Радев“. 

Мечтае по путински момчето, по стара традиция. 



Сподели:

Коментари (0)

Иран е поставил на САЩ 5 предварителни условия за преговори

Иран е поставил на САЩ 5 предварителни условия за преговори

Някои помощници на Тръмп заявяват, че в момента той по-сериозно разглежда възможността за възобновяване на мащабни бойни операции,

Тръмп: Русия не трябва да получи целия Донбас, Си Дзинпин се държи сравнително добре

Тръмп: Русия не трябва да получи целия Донбас, Си Дзинпин се държи сравнително добре

Добави, че не смята, че китайският лидер ще трябва да помага на Вашингтон за разрешаването на войната с Иран

Русия: Изпратихме уведомления на САЩ и други страни за изпитанията на междуконтиненталната ракета "Сармат"

Русия: Изпратихме уведомления на САЩ и други страни за изпитанията на междуконтиненталната ракета "Сармат"

Руските въоръжени сили планират да разположат на бойно дежурство първия полк, въоръжен с тази междуконтинентална балистична ракета, до края на годината.