4 Февруари, 2026

Славов, ДБ: Ще предложим вот по пощата за българите в чужбина

Славов, ДБ: Ще предложим вот по пощата за българите в чужбина

Атанас Славов

"Ако бъде отворен Изборният кодекс и се гласува някаква форма на хартиено гласуване, ние ще предложим българите в чужбина да упражняват дистанционно гласа си по пощата. И това ще е една крачка напред”, съобщи депутатът от ДБ Атанас Славов пред Нова нюз.

„ДБ е последователен защитник на машинното гласуване и на дистанционното гласуване. В този парламент и в бъдеще няма как да подкрепим връщането на хартиения вот", посочи той. По думите му групата им няма как да подкрепи и затрудняването на процеса с машинното гласуване. 

За предложението на „Възраждане” каза, че ДБ не биха го подкрепили, защото: „това би обезсмислило машинното гласуване, би затруднило комисиите и би предизвикало недоверие”.

Славов коментира и управленската програма на кабинета „Василев”. За нея съобщи, че ДБ се  е включила активно в изработването ѝ, а за осигуряване на мнозинство за подкрепа посочи, че това е ангажимент на ПП.

„Ние настоявахме за институционална среща с ИТН, но не знам тя да е проведена”, коментира депутатът.  

Сподели:

Коментари (0)

Синът на Тошко Йорданов получи лиценз за търговия с ток

Синът на Тошко Йорданов получи лиценз за търговия с ток

От BIRD.BG смятат, че става дума за политическа корупция, след като в КЕВР са назначени политически комисари от квотата на ИТН

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

За бъдещето на ЕС са оптимисти 53 на сто от българските участници в допитването и 57 на сто от останалите европейци

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Досега държавният глава проведе срещи с ПГ на ГЕРБ и на ПП-ДБ.