15 Януари, 2026

След 2 седмици край на паркирането на автобуси на пл. „Александър Невски”

След 2 седмици край на паркирането на автобуси на пл. „Александър Невски”

Туристите ще пристигат на старата столична автогара

Столична община забранява спирането на автобуси пред Храм-паметника „Свети Александър Невски.” След две седмици автобусите ще пристигат на старата столична автогара.

Паркирането пред храм-паметника е толкова разпространено, че някои фирми дори го обозначават официално като крайна или начална точка на пътуванията си.

Според новите правила автобусите ще могат само да оставят туристите на историческия площад, а после ще се оттеглят за паркинг на друго място. Вече се строи алтернативна стоянка на мястото на старата автогара в София.

Общинският съветник Симеон Славчев посочи, че в момента се полага чакъл, за да може да се спира спокойно, а туристите и гражданите да се придвижват без проблем. „В момента там е леко разкаляно. След полагането на чакъл ще бъдат обособени и сложени знаци. Сега там паркират  леки автомобили, които ще бъдат пренасочени да паркират в зелената зона от другата страна”, добави той.

Паркоместата за автобуси на площада са само 5, но редовно те са три пъти повече и заемат цялото пространство на площада.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи