22 Декември, 2025

След 4 години: Сгромоляса се поредно мегадело на прокуратурата за теча на данни от НАП

След 4 години: Сгромоляса се поредно мегадело на прокуратурата за теча на данни от НАП

Кристиян Бойков

Гръмките обвинения срещу Кристиян Бойков и собственикът на “ТАД Груп” Иван Тодоров за кибер тероризъм и престъпление срещу Републиката завършват с ... глоба

В петък Софийският градски съд (СГС) ще разгледа внесено от прокуратурата споразумение с Кристиян Бойков, обвинен за теча на данни от Националната агенция за приходите (НАП). Това съобщиха от съда, цитирани от БТА.

Първоначално Кристиян Бойков беше обвинен в тероризъм, след източването на лични данни от НАП, но през април м.г. СГС върна делото на прокуратурата заради допуснати съществени нарушения.

С внесеното сега в СГС споразумение прокуратурата и Бойков се съгласяват наказателното производство срещу него за извършено компютърно престъпление да бъде прекратено и да му бъде наложено административно наказание - глоба.


На 7 ноември СГС прекрати делото за изтеклите лични данни от НАП и го върна на прокуратурата. Подсъдими по случая бяха Кристиян Бойков и собственикът на “ТАД Груп” Иван Тодоров. Тогава те бяха обвинени за престъпление срещу Републиката с цел всяване на смут и страх в населението.

Делото започна в Специализираната прокуратура. Разследването продължи четири години преди държавното обвинение да го внесе в съда. Един път разследването вече бе връщано на прокуратурата за отстраняване на нарушения.
Сподели:

Коментари (0)

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Адвокат Костадин Костадинов, който е на снимката, издейства гаранцията. Срещу Александър Евтимов са повдигнати две обвинения – за използване на нерегламентирани устройства и за разпространяване на порнографско съдържание