22 Февруари, 2026

След 5-годишна сага откриват новата сграда на столичния районен съд

След 5-годишна сага откриват новата сграда на столичния районен съд

Два милиона бяха отпуснати от правителството само за мебели

Тържественото откриване на новата сграда на Софийския районен съд и Софийската районна прокуратура ще се състои днес. Сред поканените на церемонията официални гости са представители на законодателната, изпълнителната и съдебната власт.

"Съдебната палата ще бъде осветена с празничен водосвет, отслужен от Негово Преосвещенство Мелнишки епископ Герасим - главен секретар на Светия синод на Българската православна църква", информира Висшият съдебен съвет (ВСС). Наказателното отделение на съда, както и прокуратурата, ще започнат работа с граждани в сградата на столичния булевард "Ген. М. Д. Скобелев" от 2 октомври 2017 г.

За сградата от бюджета на съдебната власт са вложени над 14 млн. лв. от сключването през 2013 г. на договора за изпълнение. Два милиона пък бяха отпуснати от правителството за мебели. Обществената поръчка за ремонта беше спечелена още през декември 2012 г. от строителния Консорциум "РСРП" - София. Преместването се проточи заради неуредици с авторските права на сградата, които попречиха за начало на ремонта. В крайна сметка бе постигнато споразумение с архитекта да прехвърли правата си на правосъдното министерство и да се откаже от водените дела срещу 80 хил. лв.

В сградата има 35 съдебни зали, 60 кабинета за съдиите, 119 за прокурорите и подземен паркинг с над 200 места.
Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

За окончателното освобождаване на главния секретар на МВР е необходим указ на държавния глава

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Джуджетата ги е страх от светлината - ние трябва да изсветлим и трябва да решим всички тези казуси

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

„През последната година се случиха неща, за които нормалното съзнание не може да помисли“, добави той