26 Юни, 2026

След 9 месеца изчакване в космоса: Астронавтите напуснаха Международната космическа станция

Снимка: EPA/BGNES

Капсулата Crew Dragon на Space X се отдели от космическата станция в 07:05 ч. наше време, като взе със себе си освен Бъч Уилмор и Суни Уилямс, още един американец и руски космонавт

Двамата американски астронавти, задържани на борда на Международната космическа станция (МКС) повече от девет месеца, напуснаха орбиталната лаборатория рано днес, показват изображения, излъчени на живо от НАСА.

Капсулата Crew Dragon на Space X се отдели от космическата станция в 07:05 ч. българско време, като взе със себе си освен Бъч Уилмор и Суни Уилямс, също още един американец и руски космонавт, предаде АФП. 

Те трябва да се приземят близо до бреговете на Флорида около 00:00 ч. българско време, съобщават от американската космическа агенция. 

Сподели:
Астрономи откриха най-големите екзопланети, по-леки от памук

Астрономи откриха най-големите екзопланети, по-леки от памук

Те имат размерите на Юпитер, обикалят около звезда на повече от 1000 светлинни години разстояние и са открити от спътника TESS на НАСА

Учен: Времето не е вечно и един ден може да загуби смисъл

Учен: Времето не е вечно и един ден може да загуби смисъл

Може ли времето да изчезне? Ново изследване в областта на квантовата гравитация предполага, че времето не е фундаментална характеристика на Вселената. Според теорията то зависи от кривината на пространството и може постепенно да загуби значението си с разширяването на Космоса

INSAIT получи най-високото отличие на Европейския съвет за научни изследвания

INSAIT получи най-високото отличие на Европейския съвет за научни изследвания

За първи път българска научна институция е удостоена с такова отличие: "Постигнахме немислимото"

Коментари (0)