21 Август, 2026

Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин

Роберт Бровди, снимка: архив - Фейсбук

„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"

Москва и самият кремълски диктатор Владимир Путин до последно ще се държат за окупирания Крим, заяви командирът на украинските Сили за безпилотни системи Роберт Бровди (Мадяр), цитиран от Униан.

По думите му, Крим е „основният военен трофей“ на Русия, дори и да остане изолиран „остров“.

„При това Крим като плацдарм за атаки срещу Украйна вече е военен абсурд. Следва пълен колапс на противовъздушната отбрана, унищожаване на остатъците от флота, блокиране на сенчестия флот, ТОТАЛНО изчерпване на ресурсите и логистиката, туристически фалит, енергийна пустиня, транспортен локдаун и т.н. Храни ги със субсидии, бункерно старче, но не си мечтай да контролираш (Крим – б.р.) както преди, това свърши.“ – коментира Мадяр.

Бровди се извини на украинците, които все още са в окупираните територии – за „постоянните тревоги, затворените мостове и пътища, шума и стреса“. 
Той ги посъветва да стоят далече от военните обекти.

„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване, иглата на Кашчей-скелета е скрита под носа ни. Всички диктатури рухват внезапно – спомнете си който и да е пример. Днес московският Крим пада.“  заключи той.

В приказките Кашчей е зъл вещер, чиято душа е скрита в игла – пречупването ѝ води до неговата смърт.

Превод: Faktor 

Сподели:
Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Мястото и конкретният дневен ред и формат на срещата все още не се съобщават официално. Съпредседатели на международния форум ще бъдат британският премиер Анди Бърнам, френският президент Еманюел Макрон и германският канцлер Фридрих Мерц.

Финландия извика руския посланик заради нарушение на въздушното ѝ пространство

Финландия извика руския посланик заради нарушение на въздушното ѝ пространство

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви миналия месец след среща с руския външен министър Сергей Лавров в Манила, че Вашингтон остава ангажиран с усилията за прекратяване на войната, но добави, че бързо споразумение не се очаква и че САЩ търсят възможен компромис

Коментари (0)