Не виждам причина да се харчат парите на унгарските данъкоплатци за Киев
Унгарският министър-председател Виктор Орбан заяви, че снощи е имало "много голяма битка" по отношение на финансирането на Украйна и че Унгария е отхвърлила представеното сега предложение за европейски бюджет, съобщи „Гардиън“.
В речта си тази сутрин по контролираната от държавата унгарска телевизия Kossuth Rádió Орбан заяви, че не вижда причина да се харчат парите на унгарските данъкоплатци заради конфликта между Русия и Украйна.
"Каквото и да правим, преди да харчим парите си, се нуждаем от ясна стратегия за това какво искаме да постигнем", каза той и добави, че стратегията на Брюксел в Украйна се е "провалила".
Припомняме, че новият министър-председател на Словакия Роберт Фицо официално заяви, че спират военната помощ за Украйна. Но въпреки, че правителството му предприема тази стъпка, страната му ще продължи да оказва хуманитарна помощ на разкъсвания от войната свой съсед.
Според Ройтерс новият министър-председател на Словакия Роберт Фицо е подчертал в разговорите си с другите лидери на ЕС, че иска гаранции от ЕС с финансовата помощ от 50 млрд. евро за Украйна да не се злоупотребява относно. Описвайки финансовото положение на Словакия като "сбъркано", Фицо заявил, че Словакия е готова да увеличи вноската си, но при редица условия.
Още от Свят
Косово обяви сръбски министър, призовал за етническо прочистване, за персона нон грата
Решението беше взето, след като Паунович се изказа, че ако беше на мястото на Слободан Милошевич, през 1998 г. би извършила етническо прочистване на Косово
Тежък удар за Мелони: Парламентът отхвърли ключова изборна реформа
Долната камара обсъжда реформа на изборното законодателство, която предвижда изцяло пропорционална избирателна система с бонус от мандати за победилата коалиция
Войната в Украйна навлиза в нова фаза, ВСУ затяга обръча около Крим
Основният фокус на бойните действия се измести от фронтовата линия в Донбас към масирана кампания за логистичен паралич на руските сили в Южна Украйна, удари с морски дронове и ракети в Азовско море