1 Февруари, 2026

След като заплашва деца с нож: Мъж загина след гонка с полицаи в Стара Загора

След като заплашва деца с нож: Мъж загина след гонка с полицаи в Стара Загора

Възрастен мъж загуби живота си след новогодишна гонка в Стара Загора между лек автомобил и полицейски коли. Тя е продължила няколко минути и е стигнала до главен булевард в града, предаде БТВ. По непотвърдена информация мъжът е заплашвал деца с нож снощи. След като е подаден сигнал на телефон 112, органите на реда намират въпросното лице на бензиностанция. При опит на полицаите да осъществят контакт с него, мъжът е избягал с автомобила си. Тогава е започнала ѝ гонката, която е преминала няколко километри през различни квартали на Стара Загора.

В преследването са се включили десетина полицейски патрули. Някои от тях спират шофьора, други – го очакват от различни страни. За съжаление в момента, в който лицето е изкарано от колата си, се е стигнало до фаталния край. Кварталът, в който се случва това, е вдигнат на крак, следват и бурни реакции в социалните мрежи. Публикувани са стотици видеа. Има коментари, че вероятно полицаите са превишили своите правомощия. Дали това е така, се очаква да стане ясно от коментари на полицията и прокуратурата. Назначена е тройно съдебномедицинска експертиза, която да установи какво се е случило - възможно е човекът да е получил удар, но според близките му той може да е починал след полицейски произвол.
Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.