Вчера полиция и прокуратура влязоха в Община Несебър, РДНСК и РИОСВ в Бургас. В момента тече документна проверка как са застроени "Елените".
Продължават проверките относно законността на строежите във ваканционно селище Елените. Тази сутрин собствениците отново могат да влязат в имотите си.
Вчера полиция и прокуратура влязоха в Община Несебър, РДНСК и РИОСВ в Бургас. В момента тече документна проверка как са застроени Елените. В самия курорт вчера достъпът беше временно възстановен, за да могат хората да влязат в домовете си. Кабинетът взе решение пострадалите да получат помощ в размер до 7500 лв.
През вчерашния ден при масирани полицейски акции бяха иззети документи от сградата на Община Несебър, РДНСК - Бургас и регионалната екоинспекция. Проверката се извършва под надзора на Окръжната прокуратура.
Според екоминистъра през последните 15 години нито един обект в местността "Козлука" не е минал пълната процедура за екооценка.
През цялата нощ курортът остана със забранен достъп с цел безопасност заради нови валежи. Очаква се след 8.30 ч. достъпът на жителите до домовете им да бъде възстановен.
Назначена е и комисия от експерти, която да извърши оглед на застроеното дере в курортния комплекс, за да се прецени дали е възможно то да бъде почистено с цел осигуряване на водооток при евентуални бъдещи валежи.
Още от България
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев
Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.
Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...
"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той
ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов
Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика