15 Януари, 2026

След протеста изтеглят бюджета за 2026 г. по разпореждане на Бойко Борисов 

След протеста изтеглят бюджета за 2026 г. по разпореждане на Бойко Борисов 

снимка: БГНЕС

Лидерът на ГЕРБ очаква да се възстанови диалогът с тристранката

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е разпоредил проекта на държавен бюджет за 2026 г. да бъде изтеглен. За това съобщи самият той пред журналисти в парламента, предаде репортер на БГНЕС. 

"Колко пъти пред вас казах, че този бюджет не ми харесва. След малко премиерът и "дом съвета" (Съвета за съвместно управление - бел. ред.) ще ви съобщят какво съм решил", заяви Борисов. Той съобщи, че е казал на ССУ този бюджет да се изтегли, докато не се възстанови диалога в Тристранката.

"За разлика от други хора, аз дори и един човек да протестира, аз се опитвам да чуя какво казва. Аз десетилетия съм работил в диалог с Тристранката", допълни Борисов.

Очаквайте още подробности. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи