2 Юли, 2026

След разговори с Москва и Техеран, Китай поиска спиране на „незаконните...санкции“ срещу Иран

Заместник-министърът на външните работи на Иран Казем Гарибабади, снимка: Nournews

„Проведохме задълбочен обмен на мнения по ядрения въпрос и отмяната на санкциите“, съобщи зам.-министърът на външните работи на Китай Ма Жаосу

Заместник-министърът на външните работи на Китай Ма Жаосу призова за прекратяване на „незаконните едностранни санкции“ срещу Иран, след среща с дипломати за преговори по ядрената програма на Техеран.

„Проведохме задълбочен обмен на мнения по ядрения въпрос и отмяната на санкциите. Подчертахме необходимостта от прекратяване на всички незаконни едностранни санкции“, съобщи Ма Жаосу пред репортери, цитиран от EPA/BGNES.

Малко преди това Жаосу разговоря с руския заместник-министър на външните работи на Русия Сергей Рябков и заместник-министъра на външните работи на Иран Казем Гарибабади.

Сподели:
ЕП отказва да свали имунитета на Илхан Кючюк, усъмни се в разследването

ЕП отказва да свали имунитета на Илхан Кючюк, усъмни се в разследването

Прокуратурата твърди, че той е назначил парламентарни сътрудници, които вместо да работят за него като евродепутат, са изпълнявали задачи за партийна структура в София. Политико пише, че по времето, когато е поискан имунитетът на Кючюк, българският представител в Европейската прокуратура е била Теодора Георгиева.

Пилот, разбил самолета си в небостъргач в Пекин, е искал да се самоубие

Пилот, разбил самолета си в небостъргач в Пекин, е искал да се самоубие

Инцидентът предизвика шок сред жителите и работещите в района, защото Пекин е град с изключително строги мерки за сигурност

ВСУ удари право в целта: Дронове „унищожиха“ една от най-големите рафинерии в Русия

ВСУ удари право в целта: Дронове „унищожиха“ една от най-големите рафинерии в Русия

След серия от експлозии, в една от най-големите петролни рафинерии на Лукойл в Русия избухна мащабен пожар, а тя се счита за един от ключовите производители на бензин и дизелово гориво, което се използва, по-специално, за задоволяване на нуждите на руската армия

Коментари (0)