Бившият зам.-директор на ГДБОП е един от полицейските началници, които са опитали да попречат на операция срещу контрабандни цигари в Пловдив
Образувано е дисциплинарно производство срещу бившия зам.-директор на ГДБОП Калин Литов
Има образувано дисциплинарно производство срещу бившия зам.-директор на ГДБОП Калин Литов.
Той е един от полицейските началници, които са опитали да попречат на операция срещу контрабандни цигари в средата на ноември 2024 г. Действията на Литов са описани в доклад, който вътрешният министър е изпратил на прокуратурата.
Калин Литов беше освободен от длъжността в Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" на 3 април. Тогава вътрешният министър съобщи, че двама началници от областната полиция в Пловдив са отстранени още преди месец. Действията Даниел Митов е предприел, след като е получил доклада от проверката за акция от ноември миналата гадина за контрабанда на цигари, припомня БНТ.
Още от Улицата
Вълци навлизат в населени места и раняват хора в Италия
От началото на август са ранени три деца. Последният случай е от 15 август в Нойкатаро край Бари, където шестгодишно момче е било ухапано от животно, за което се предполага, че е вълк. Детето е настанено в отделение по детска хирургия.
Зеленски даде орден „Свобода“ на Илон Мъск
Украинският президент удостои милиардера с едно от най-високите държавни отличия на страната за заслуги към живота, свободата и отношенията между Киев и Вашингтон
Дига в Дунав за 15 дни: WWF пита готова ли е България за последствията
Планираното съоръжение край АЕЦ „Козлодуй“ трябва да помогне при ниски води, но според WWF все още липсва достатъчно публична информация за въздействието му в бъдеще