30 Март, 2026

След разследване на Европрокуратурата осъдиха управител на българска компания

След разследване на Европрокуратурата осъдиха управител на българска компания

Снимка: БГНЕС

Става дума за измама със субсидии от Европейския социален фонд и национално съфинансиране за общо 66 750 евро.

Управител на фирма се е споразумял с Европейската прокуратура да получи условна присъда за измама с евросубсидии, съобщава lex.bg.

Бизнесменът е бил осъден на 11 месеца затвор условно с 3-годишен изпитателен срок и 500 евро глоба, като присъдата е окончателна.

От европрокуратурата съобщиха, че става дума за измама със субсидии от Европейския социален фонд и национално съфинансиране за общо 66 750 евро.

Измамата се отнасяла до подаване на невярна информация от управителя на компанията и от съучастник, действащ като ръководител на проекта, до Министерството на труда и социалната политика, за да бъде получено финансиране за подкрепа на устойчиви възможности за заетост.

През 2021 г. фирмата е подписала договор с министерството, но разследването показало, че са представени множество фалшиви подписи и фалшифицирани трудови договори, за да се създаде впечатление, че целите на проекта се изпълняват. Тези документи след това били представени като част от финансовите и техническите отчети, необходими за окончателното плащане.

 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: Прокурор Русинова крие, че е пътувала с Петьо Еврото

Министър Дечев: Прокурор Русинова крие, че е пътувала с Петьо Еврото

По думите му ръководителят на Софийската градска многократно е споделяла един автомобил с негови познати, оглушително мълчи за връзките си бившия следовател

В Сърбия разследват смъртта на паднала от прозорец студентка в Белград

В Сърбия разследват смъртта на паднала от прозорец студентка в Белград

Тялото на 25-годишната млада жена беше открито вечерта на 26 март на платото пред Философския факултет

БОЕЦ внесе искане във ВКС във връзка с „нелегитимността на Сарафов“

БОЕЦ внесе искане във ВКС във връзка с „нелегитимността на Сарафов“

От сдружението настояват да получат "задължително тълкувателно решение по казуса с легитимността на главния прокурор