26 Юни, 2026

След скандала в „Метрополитен“ дружеството си има вече нов директор

снимка: БГНЕС

Дългогодишният вече бивш изпълнителен директор на дружеството инж. Стоян Братоев остава на работа в компанията

Николай Найденов е новият изпълнителен директор на „Метрополитен“, съобщи той.

С думите "това не е пресконференция" Найденов отказа да отговаря на въпрос на чакащите го журналисти. Отказа да назове и какви са мотивите, за да бъде премахнат Братоев от поста.

От "Спаси София", които са окупирали сградата на дружеството от сутринта, обявиха днешните действия на Борда на директорите като преврат.

"Ето така става, когато ГЕРБ назначават бордове", пък коментира Ваня Григорова.

Дългогодишният вече бивш изпълнителен директор на дружеството инж. Стоян Братоев остава в „Метрополитен“.

На място дойде полиция, с чиято помощ Николай Найденов напусна сградата, съобщи БГНЕС.

Сподели:
Националното изложение „Нашето родно“ 2026 стартира в шест български града

Националното изложение „Нашето родно“ 2026 стартира в шест български града

Амбициозната инициатива има за цел да насърчи потреблението на родни продукти и да съкрати веригата по доставка, като свърже директно малките семейни ферми и микропредприятията с крайните потребители

Парадоксът на българската икономика: шампион по поскъпване на живота, аутсайдер по производителност

Парадоксът на българската икономика: шампион по поскъпване на живота, аутсайдер по производителност

Докато България чупи европейски рекорди по ръст на строителните цени и ускорено догонва Запада по разходи, страната все още не успява да настигне развитите икономики по производителност, иновации и добавена стойност

Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия икономически растеж в Югоизточна Европа

Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия икономически растеж в Югоизточна Европа

Председателят на Надзорния съвет участва в откриващата сесия на 3-ата Регионална икономическа конференция на американските камари (ARES)

Коментари (0)