22 Май, 2026

Убийството в София: Какъв би могъл да е профилът на извършителя

Убийството в София: Какъв би могъл да е профилът на извършителя

Ботьо Ботев

Свое предположение направи криминалистът Ботьо Ботев

Тялото на 77-годишна жена беше открито в столичния квартал „Младост 1”. Часове по-късно беше задържан мъж, заподозрян за извършване на престъплението. Той е арестуван в непосредствена близост до местопрестъплението. Очаква се да бъде задържан за постоянно.

Припомняме, че по тялото на жената са открити следи от насилие. Мотивът за убийството, според полицията, е грабеж. Темата коментира в студиото на Нова ТВ бившият директор на отдел „Убийства” Ботьо Ботев.

„Всяко едно убийство е жестоко и могат да се правят много оценки на мотивите за действията на самия извършител. В тази ситуация бих очертал нещо друго: бързо и ефективно са действали служителите, които са отишли на мястото, дали са обективна оценка. Заслужава да се отбележи добре организираната работа на колегите и обективните им изводи”, каза Ботев.

„В една такава нощ, в която полицията е на крака заради изборите, води до съществения извод, че извършителят не е от престъпните среди с опит, който би подготвил такова престъпление. Явно това е човек с нисък интелект, със занижен тонус на психологичните си изяви”, каза още той.

Споде Ботьо Ботев това е човек, който не оценява обстановката. И в тази връзка не може да се говори за предварителна подготовка – може да се мисли, че е бил в изключително нетрезво състояние. За мен е човек с нисък социален статус", добави Ботев.

По думите на криминалиста мястото говори за психологията на личността на извършителя.

Сподели:

Коментари (0)

Правосъдният министър настоя Сарафов да се оттегли, плаши го с дисциплинарно наказание

Правосъдният министър настоя Сарафов да се оттегли, плаши го с дисциплинарно наказание

Той напомни, че 15 години Сарафов заема ръководни длъжности в съдебната система, през които са създавани нерегламентирани влияние, връзки, зависимости, предполага Николай Найденов

Веселин Вучков: Пак започва вихър от законови промени - дано да не пишат нов закон за МВР и за съдебната власт

Веселин Вучков: Пак започва вихър от законови промени - дано да не пишат нов закон за МВР и за съдебната власт

"Въпросът е, че в крайна сметка всичко се прилага от конкретни хора, които трябва да имат добър интегритет и добър професионален капацитет“

Статуквото във ВСС попари мераците за бърз избор на главен прокурор

Статуквото във ВСС попари мераците за бърз избор на главен прокурор

По време на срещата представители на ВСС са обяснили на правосъдния министър Николай Найденов днес, че реалистично изборите за магистратските квоти в съдебния съвет могат да приключат до края на октомври