1 Май, 2026

След яловия вот на БСП Нинова пак захапа Борисов заради майките на деца с увреждания

След яловия вот на БСП Нинова пак захапа Борисов заради майките на деца с увреждания

Корнелия Нинова

Червеният лидер отново настоя за отмяна на лятната ваканция на парламента

Цялото отношение на управляващите към майките на деца с увреждания е в репликите: „Да ми се махат от главата“ и „Стига с тази една палатка“. Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на обсъжданията на проекторешението на БСП за отмяна на лятната ваканция на Народното събрание, предаде „Фокус“.

„Две изречения като че ли показват цялото ви отношение към проблема. Едното ви го спестих – то беше на премиера Бойко Борисов: „Да ми се махат от главата“. Второто го чухме днес и тук, то беше: „Стига с тази една палатка““, каза Нинова, а повод за репликата й бе изказването на Вежди Рашидов от парламентарната трибуна. По думите й това казва всичко.

„Палатката не е една, палатките са много, не са само пред парламента, а в цялата страна. Тези майки дадоха ясно да се разбере, че няма да се махнат от главата на премиера, защото се борят за живота на децата си. Няма накъде повече да отстъпват. Би ми се искало този дебат и вашите аргументи да ги бяхме изнесли отпред. Моля ви колеги, които се изказахте оттук, идете на 10 метра от парламента и го кажете на майките. Тук ви е лесно зад стените, нали“, заяви лидерът на БСП.

По думите й към репликите „Да ми се махат от главата“ и „Стига с тази една палатка“ може да се добави репликата: „Ще живеете със 138 лв., ако спрете да пушите“. По думите й това е реплика, изговорена от депутат на ГЕРБ към човек с един крак. Корнелия Нинова поясни, че става въпрос за бездушие.

Лидерът на БСП продължи с популисткото говорене, като обясни, че тук идвала и голямата тема - защо парламентът е с лош рейтинг, сякаш депутатите от БСП са някакви прелетни птички, които нямат нищо общо с имиджа на Народното събрание.

Нинова призова управляващите да опровергаят това усещане като гласуват за отмяната на ваканцията на депутатите. „Нашето високомерие е причина за това отношение на хората към нас. Многократно сме поставяли този въпрос - политическата класа да се осъзнае и да почнем сами да се откажем от привилегии. Не сме ние от БСП виновни за това състояние на българския парламент“, безапелационно заяви Нинова. Всеки здравомислещ човек обаче, едва ли ще приеме този аргумент на червеният лидер за основателен, имайки предвид войнственото поведение на депутатите от БСП в парламента, независимо от опитите им да се правят на защитници на обществените и национални интереси.

Сподели:

Коментари (0)

Костадинов се вживя в борец за истината: Ще бъдем острието в парламента

Костадинов се вживя в борец за истината: Ще бъдем острието в парламента

Лидерът на "Възраждане" направи анализ какво е различното в новия парламент и кои са техните приоритети

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Според него заявката на ГЕРБ за „конструктивна опозиция“ означава подкрепа за част от управленските решения, което размива още политическите линии

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Недопустимо в 21 век у нас да има толкова много "работещи бедни", казва Илияна Йотова, чието служебно правителство постигна за април инфлация от 6%