Инспекцията е по повод оплаквания на жители от региона за чести прекъсвания на електроснабдяването
Със заповед на министъра на енергетиката Теменужка Петкова екип от Министерството на енергетиката провери на място качеството на подаваната електроенергия в кв. "Славовци" на гр. Нови Искър. Инспекцията е по повод оплаквания на жители от региона за чести прекъсвания на електроснабдяването и понижаване на напрежението в пиковите часове - след 17 часа. В проверката участваха и представители на местния доставчик - "ЧЕЗ Разпределение България" АД, съобщават от пресцентъра на МЕ.
По време на проверката е поставен регистратор на един от ключовите трафопостове в региона, който ще измерва напрежението на подаваната електроенергия за период от седем денонощия. Устройството прави запис на всеки 15 секунди.
Според сведения на местните жители част от трафопостовете стоят отключени и са обект на кражби. В хода на инспекцията бе установена кражба на масло от трансформатор "Липите", чиито предпазители заради това са изгорели и подменени. Впоследствие е сменен и целият трансформатор.
Част от прекъсванията на електрозахранването в региона се дължи и на лоши метеорологични условия - силен вятър в навечерието на Коледа е предизвикал падане на топола извън сервитутната зона, вследствие на което е скъсан електропровод. Електроподаването е било възстановено по алтернативен маршрут.
Проверката в района на екипа на Министерството на енергетиката продължава и утре, 11 януари.
Фактор
По време на проверката е поставен регистратор на един от ключовите трафопостове в региона, който ще измерва напрежението на подаваната електроенергия за период от седем денонощия. Устройството прави запис на всеки 15 секунди.
Според сведения на местните жители част от трафопостовете стоят отключени и са обект на кражби. В хода на инспекцията бе установена кражба на масло от трансформатор "Липите", чиито предпазители заради това са изгорели и подменени. Впоследствие е сменен и целият трансформатор.
Част от прекъсванията на електрозахранването в региона се дължи и на лоши метеорологични условия - силен вятър в навечерието на Коледа е предизвикал падане на топола извън сервитутната зона, вследствие на което е скъсан електропровод. Електроподаването е било възстановено по алтернативен маршрут.
Проверката в района на екипа на Министерството на енергетиката продължава и утре, 11 януари.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км