"Нищо няма да го спре да убие някой. Способен е на всичко, за да защити живота си. Най-вероятно ще направи това, което направи и другият избягал - да лиши от живот някого. За тях това е най-лесното, те са хора убийци". Това заяви по Нова ТВ бившият следовател Андрей Цветанов за избягалия от Софийския затвор Радослав Колев. Същият все още се издирва, след като съучастникът му Владимир Пелов беше убит.
"Бягат двама и убиват човек. Не работим добре и вината не е само на МВР, а и на прокуратура и следствие", заяви още Цветанов.
По думите му е задължително Колев да е сменил външния си вид, така както Пелов си бил пуснал брада, което разследващите обявиха като една от причините да не могат да го заловят.
Що се отнася до престрелката, при която той беше убит, а след това на мястото бяха открити 3 оръжия, бившият следовател коментира, че може да са били и трима души на мястото, но ДНК експертизата ще го установява.
България
Следовател за беглеца Колев: Способен е да уби, за да защити живота си
Автор: Димитър Иванов
Радослав Колев


Коментари (0)