2 Февруари, 2026

Следващата среща на върха на лидерите на ЕС ще е на 24-25 май

Следващата среща на върха на лидерите на ЕС ще е на 24-25 май

Следващата среща на върха на лидерите на Европейския съюз, която се очаква да бъде съсредоточена върху отношенията с Русия, ще се проведе на 24-25 май, заяви Баренд Лейц, говорител на председателя на Европейския съвет Шарл Мишел.

„Основните темите в дневния ред ще включват „последващи действия след COVID-19, отношенията с Русия, климатичните промени и Великобритания (преглед на изпълнението на споразумението за търговия и сътрудничество)“, се казва в съобщението.

Източник в ЕС каза по-рано за Sputnik, че лидерите на ЕС само за кратко са засегнали темата за Русия на последната неформална среща на върха в Португалия и очакват да проведат стратегическата дискусия на срещата на 25 май. Френският президент Еманюел Макрон потвърди, че ЕС ще обсъди Русия и Брекзит на срещата на върха.
Сподели:

Коментари (0)

Капанът на Кремъл: Москва шантажира Тръмп с Донецк, за да подготви следващата си офанзива

Капанът на Кремъл: Москва шантажира Тръмп с Донецк, за да подготви следващата си офанзива

Доклад на ISW разкрива - Москва представя окупацията на целия Донецки регион като "отстъпка", за да изолира Европа от преговорите и да остави Киев беззащитен пред бъдеща инвазия

Как дронове спасяват украински войници от плен край Покровск

Как дронове спасяват украински войници от плен край Покровск

Руска диверсионно-разузнавателна група залови четирима войници по време на щурм на наблюдателен пункт. Но групата руснаци, придружаващи украинските войници, беше засечена от патрули на украинското въздушното разузнаване

Украински полковник разкри най-коварното оръжие за поразяване, което използват окупаторите

Украински полковник разкри най-коварното оръжие за поразяване, което използват окупаторите

Според Юрий Игнат едно от най-големите предизвикателства при прехващането на балистични ракети от типа „Искандер-М“ е траекторията им на полет, проблем е и постоянната промяна в тактиката на врага