24 Юни, 2026

Словения увеличава броя на войниците си в Косово в рамките на КФОР

Словения увеличава броя на войниците си в Косово в рамките на КФОР

Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР

Словения планира да увеличи броя на своите войници, разположени в мисията на КФОР в Косово, каза словенският министър на отбраната Марян Шарец, който посети войските и разговаря с командващия КФОР, генерал-майор Анджело Микеле Ристуча.

Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР и министерството проучва възможностите за увеличаване на участието на Словения в мисията, съобщи STA.

Шарец каза, че е трудно да се говори за точни числа, тъй като 5% от активните словенски войски в момента са разположени в чужбина, включително 91 в Косово. /БГНЕС
Сподели:
Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92

Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база

Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"

Коментари (0)