Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР
Словения планира да увеличи броя на своите войници, разположени в мисията на КФОР в Косово, каза словенският министър на отбраната Марян Шарец, който посети войските и разговаря с командващия КФОР, генерал-майор Анджело Микеле Ристуча.
Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР и министерството проучва възможностите за увеличаване на участието на Словения в мисията, съобщи STA.
Шарец каза, че е трудно да се говори за точни числа, тъй като 5% от активните словенски войски в момента са разположени в чужбина, включително 91 в Косово. /БГНЕС
Фактор
Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР и министерството проучва възможностите за увеличаване на участието на Словения в мисията, съобщи STA.
Шарец каза, че е трудно да се говори за точни числа, тъй като 5% от активните словенски войски в момента са разположени в чужбина, включително 91 в Косово. /БГНЕС
Още от Свят
Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан
Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"