Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР
Словения планира да увеличи броя на своите войници, разположени в мисията на КФОР в Косово, каза словенският министър на отбраната Марян Шарец, който посети войските и разговаря с командващия КФОР, генерал-майор Анджело Микеле Ристуча.
Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР и министерството проучва възможностите за увеличаване на участието на Словения в мисията, съобщи STA.
Шарец каза, че е трудно да се говори за точни числа, тъй като 5% от активните словенски войски в момента са разположени в чужбина, включително 91 в Косово. /БГНЕС
Фактор
Ситуацията в Косово би била много трудна без присъствието на КФОР и министерството проучва възможностите за увеличаване на участието на Словения в мисията, съобщи STA.
Шарец каза, че е трудно да се говори за точни числа, тъй като 5% от активните словенски войски в момента са разположени в чужбина, включително 91 в Косово. /БГНЕС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление