28 Юни, 2026

Служебният кабинет назначи нов зам.-шеф на ДАНС

Служебният кабинет назначи нов зам.-шеф на ДАНС

Георги Георгиев ще заеме мястото на освободения Петър Петров, единственото назначение на ПП-ДБ

ДАНС ще има нов заместник-председател, след като служебното правителство на Димитър Главчев е взел решение за назначението днес, когато новият парламент встъпва в длъжност.

Това ще е Георги Георгиев и както и от пресслужбата на МС съобщават - той е дългогодишен служител на агенцията и отговаря на изискванията от Закона за Държавна агенция "Национална сигурност" за заемане на длъжността. Друга информация на Георгиев не се предоставя.

Георги Георгиев е определен за заместник-председател на Държавна агенция "Национална сигурност" за срок до 28 юли 2028 г.

Георги Георгиев се назначава на мястото на Петър Петров, който бе предсрочно освободен през април месец и на първото заседание на кабинета Главчев. Освобождаването от длъжност на Петров бе по предложение на шефа на ДАНС. Петър Петров бе и единственото назначение, което ПП-ДБ успяха да постигнат в службите, въпреки че на два пъти настояваха за смяна на самия връх на ДАНС. Преди това Петър Петров бе депутат от ПГ на ПП-ДБ. 

Назначаването днес на нов зам.-председател на ДАНС става в момент, когато при нормална политическа обстановка това би било последното или предпоследното заседание на служебния кабинет, тъй като днес депутатите от 50-тия парламент положиха клетва. Не е изключено обаче служебният кабинет Главчев да остане и за втора мандат, тъй като все още яснота за съставяне на правителство няма. 
Сподели:
Божанов: Да предложиш бюджет,  нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка

Коментари (0)