23 Юни, 2026

Служебният министър на енергетиката на спешна среща с шефа на КЕВР

Служебният министър на енергетиката на спешна среща с шефа на КЕВР

Акцент на разговора е доставката и цената на газа

След призива на председателя на КЕВР Иван Иванов, служебният министър на енергетиката Росен Христов се срещна с шефа на регулатора.

Акцент в разговора, който се проведе в министерството, бе доставката и цената на природния газ, съобщиха от Министерството на енергетиката.

"Опитваме се да намерим най-доброто решение, като за целта вече започнахме със симулации и изчисления на различни възможности. Целта е стабилизиране на доставките, което ще осигури предвидимост и сигурност за потребителите", обясни министър Христов.

От своя страна председателят на КЕВР Иван Иванов благодари за бързата реакция на министъра. "Особено важно е каква ще е цената на газа през септември", подчерта той, като не скри, че нормативната уредба не отговаря на динамичната ситуация, в която се налага да работят.

И двете страни се обединиха около разбирането, че е изключително важно да има прозрачност и доколкото е възможно предвидимост в работата на институциите.

В срещата участваха още: Любомира Ганчева, началник на политическия кабинет на министъра, както и комисарите от КЕВР Александър Йорданов, Благой Голубарев и Димитър Кочков.

Припомняме, че на брифинг по-рано през деня шефът на КЕВР Иван Иванов призова за среща с енергийния министър. Иванов обяви, че окончателната цена на природния газ за август ще бъде гласувана на 12 август и прогнозира, че вероятно повишението ще е в рамките на предложеното от "Булгаргаз" - около 60%. 
Сподели:
Министърът на иновациите си взе съветник, който не заспива и не лобира

Министърът на иновациите си взе съветник, който не заспива и не лобира

На сцената на международната конференция “Webit 2026” Василев се обърна директно към хуманоидния робот Робърт с въпроса „Ще станеш ли мой съветник?“, а той му отвърна: „Благодаря за поканата".

Външният министър: Премахването на визите за българи ще гарантира баланса ни със САЩ

Външният министър: Премахването на визите за българи ще гарантира баланса ни със САЩ

Велислава Петрова прие днес в МВнР делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ

Жегата отне живота на 2 деца и още 16 души във Франция

Жегата отне живота на 2 деца и още 16 души във Франция

Две деца на възраст 2 и 4 години бяха открити починали в семейния им автомобил на паркинг в жилищен район в Карпентра, Южна Франция

Коментари (0)