Министърът на външните работи Николай Милков заяви в отговор на въпрос на "Хоризонт", че ще направи предложение пред президента за назначаване на посланик в НАТО: "Този въпрос ми беше зададен и от комисията по външна политика. Казах им тогава, че това са важни назначения и на тоя етап служебното правителство предпочита да не предлага на президента и те да бъдат направени от редовното правителство. Същевременно казах, че ако парламентът не успее да излъчи редовно правителство, е възможно служебното правителство да вземе такова решение. В тая връзка аз мисля да направя постъпки пред президента сега за назначаването на посланик поне в НАТО", каза Милков, но отказа да назове конкретни имена.
България няма постоянен представител в Пакта от близо година, когато тогавашният ни представител в Алианса Драгомир Заков прие предложението на бившия премиер Кирил Петков да оглави министерството на отбраната.
Фактор
България няма постоянен представител в Пакта от близо година, когато тогавашният ни представител в Алианса Драгомир Заков прие предложението на бившия премиер Кирил Петков да оглави министерството на отбраната.
Още от България
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ
"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев
БСП: Даваме три месеца на Радев
"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков
БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ
"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията