18 Април, 2026

Шефът на "Роскосмос": Венера е руска планета

Шефът на "Роскосмос": Венера е руска планета

Да украсим ракетите си с руски шевици, предлага той

Русия планира да изпрати на Венера собствена изследователска мисия, съобщи директорът на "Роскосмос" Дмитрий Рогозин.

"Смятаме, че Венера е руска планета, така че не искаме да изостанем от американците. Мисията е включена в плановете ни за периода 2021-2030 година", цитира ТАСС думите на Рогозин.

"Нашата страна е била единствена и първа на Венера. Там имаше наш апарат, той проведе изследвания, като цяло там е истински ад", казал Рогодин.

Руски медии припомнят, че в началото на август Дмитрий Рогозин предложи руските космически ракети да бъдат украсявани с руски народни мотиви с цел съхраняване на традициите на руските занаяти.

Рогозин има и идея да бъде създадена цяла серия ракета с изображението на руски градове с цел реклама на вътрешния туризъм.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Кой похити разума на Доган и АПС, та чакат той да се завърне

Кой похити разума на Доган и АПС, та чакат той да се завърне

А дали години наред хората не са следвали един измислен от службите философ, когато натрапваха като велик мислител

Патриарх Кирил смая свещеници и миряни - обърка празниците по време на Страстната седмица

Патриарх Кирил смая свещеници и миряни - обърка празниците по време на Страстната седмица

Главата на Руската православна църква говори за Коледа и Богоявление по време на служба в Московския храм "Христос Спасител" на 9 април, когато християните са в очакване на Възкресение

Британският в. „Телеграф“: Победа на проруския  евроскептик  Румен Радев би зарадвала Кремъл

Британският в. „Телеграф“: Победа на проруския евроскептик Румен Радев би зарадвала Кремъл

Той е много далеч от това да бъде влиятелен политически играч от типа на Орбан, смята изданието