13 Март, 2026

Журналисти забелязаха, че Путин е "гласувал" седмица преди изборите

Журналисти забелязаха, че Путин е "гласувал" седмица преди изборите

Пресслужбата на руския президент Владимир Путин съобщи, че той е гласувал дистанционна на парламентарните избори на 17 септември.

На сайта на Кремъл беше публикувано, съобщение, в което се обяснява, че Путин е гласувал дистанционно, тъй като се е самоизолирал след като било открито, че много от неговото обкръжение са заразени с коронавирус.

На сайта е публикувано и официално видео от гласуването на Путин онлайн.

Журналистите от изданието "Настоящее время" забелязали, че часовникът на Путин освен циферлбат, показва и датата и тя е 10 септември  седмица преди началото на гласуването.

Онлайн изданието "Медуза" пък отбелязва, че за гласуване онлайн е необходим мобилен нелефон с руска сим-карта. Когато избирателят влезе в системата за гласуване, той получава на телефона си парола за потвърждение за участие в гласуването.

"Медуза" припомня обаче, че самият Путин, както и неговият говорител Песков, многократно са заявявали, че той не ползва мобилен телефон.

Последното такова твърдение направи Путин на 3 септември тази година.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Четвъртата година от руската агресия срещу Украйна създаде шоково напрежение в средите на левите сили, подозират президента, че се докарва на десните и чака подкрепа

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

„Побеждаваме твърде много, просто не е честно“, коментира с ирония той

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война!  Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война! Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Подобни фалшификации на миналото са всекидневна практика на режима на Александър Вучич