В потресаваща, но и смотаняшка ситуация изпаднали близо 22 000 британци, след като били изложени на риск от заразяване с хепатит, СПИН и други инфекции заради лошите хигиенни условия, при които са лекувани от зъболекаря Дезмънд Дмело.
Полицията започнала разследване на смъртта на негова пациентка - 23-годишната Ейми Дъфийлд, установила, че жената е починала от остър миокардит дни, след като си е правила зъбите при Дмело. Тогава станало ясно, че зъболекарят не си миел ръцете след всеки пациент и не стерилизирал инструментите и апаратурата, с която работел.
За лошата хигиена на стоматолога сигнализирал и друг пациент, който заснел със скрита камера действията на доктора.
От Съвета на британските зъболекари вече са отнели лекарските права на Дмело. А здравните власти на Острова вече призоваха хилядите пациенти на небрежния зъболекар да се изследват незабавно за потенциални инфекции. Този случай може да се окаже най-големия скандал в историята на британската медицина.


Коментари (0)