"Никой не трябва да бъде принуждаван да продължава да живее, ако иска да умре. Така всяка сутрин човек би се събуждал, чувствайки се все по-зле и знаейки, че за лечението му плаща правителството", заяви японският вицепремиер на среща, посветена на социалните реформи в просперища Япония.
Скандалното изказване на вицепремиера взриви японското общество. Това накара Асо да се опита да поправи гафа си, като заяви, че говори само за личните си предпочитания. Той дори обясни, че е оставил на семейството си писмо, в което изрично отказва животът му да бъде удължаван чрез медицински грижи.
Но ако в Япония думите му предизвикат гнева на почти една четвърт от сънародниците, които са над 60 години, българският финансов министър Симеон Дянков трябва да му бъде благодарен. Макар на хиляди километри разстояние, Дянков вече е разбрал, че най-простото решение на проблема е рестриктивна социална политика, която безспорно е успешна в решаването на тази дилема. А след теорията на японският министър Асо Борисов вече няма да има нужда да оправдава финансовия министър, когато обещава надбавки за пенсионерите, а в края на краищата никога няма пари за тях.
Още от Смотаняци
Лукашенко спира интернета на протестиращите при следващите избори
Диктаторът на Беларус Александър Лукашенко заяви, че може напълно да изключи интернет по време на президентските избори през 2025 г., ако възникнат протести, подобни на тези през 2020 г.
В Казанлък провеждат абсурден референдум за бъдещето на комунистическото капище на Бузлуджа
Камера на Нова ТВ улови дремещия Бойко Рашков при откриване на 51-я парламент