17 Януари, 2026

БСП вардят паметника на Съветската армия като златната ябълка

БСП вардят паметника на Съветската армия като златната ябълка

Като истински смотаняци доброволци на БСП през цялата нощ срещу петък вардиха паметника на Съветската армия, от страх да не го пребоядисат и нашарят предпразнично за 9 май - Денят на Европа. По ирония на съдбата обаче този път анонимните художници решиха да почиват, а „Позитано” опази неопетнена честа на Съветската армия. В акцията са се включили повече от 15 души, патрулки и частна охранителна фирма, съобщи bTV.

Активистите разпънаха знамена с надписи „Братска победа”.

"Честит ден на победата! Тук сме, за да запазим хармонията и енергията на паметника, който се намира зад нас. Една вечер тук не се равнява на една вечер на 4 години в окопите на съветските солдати”, коментира Димитър Здравков.

Паметникът на съветската армия е обект на чести протестни акции на софиянци, които смятат, че е недостойно в центъра на столицата ни да пазим паметник на окупатор.

Сподели:

Коментари (0)

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Той описва Тръмп като човек, който се храни много нездравословно, но има "издръжливостта на божество“.

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А  100 тояги на голо по това на Кошлуков?

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А 100 тояги на голо по това на Кошлуков?

Съветите са наистина от областта на магията и биха могли с лекота да се използват от Хари Потър:

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Думата е съкращение на фразата „oll korrect“ и става известна по времето на президентската кампания в САЩ през 1940 година