5 Февруари, 2026

Проф. Вучков: Паметникът на Марков е оглозган кокал, а главата на Самуил - ядрен вампир

Проф. Вучков: Паметникът на Марков е оглозган кокал, а главата на Самуил -  ядрен вампир

"Паметникът на Георги Марков е оглозган кокал. На Самуил главата е ядрен вампир - разлята, свирепа, дивашка. На един човек с висок морал, красив и умен". По този начин екстравагантният проф. Вучков коментира актуалната напоследък тема за паметниците в София професорът в ефира на ТВ7.

След това той разгроми от критики БНТ в коментар за културата в България. "Направили класация за филми и ги редят като счетоводители - едно, две, три… "Но какво да кажа, след като в класацията си за великите българи сложиха Дънов на второ място. Дънов, след него Аспарух - срам!", продължи гневния си коментар гостът.

После Вучков се върна на филмите. "Безспорно "Козият рог" е номер едно", заяви писателят. "Смехотворно е да се твърди, че Тодор Колев е най-великият актьор. Той е един шаржаджия". Хубаво пее, непринуден е, близо е до хората. Но цял живот носи циганското. Цял живот не успя да отиде към интелигентния хумор", заяви театралният критик.

"Бойко и Вежди си мислят, че културата почва от тях, щото са влезли в Лувъра", продължи да реди критикът. И обвини всички телевизии, че канят само Калин Терзийски от писателите. Проф. Вучков не подмина и младите актьори. Изненадващо той нареди на първо място Краси Радков, който го имитира редовно в "Шоуто на Слави", като откровено се лендзи от екрана. "Той е голям комик", отсече професорът. След него нареди Мариан Бачев и Ненчо Балабанов, който пък влиза в кожата на Бойко Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

Маями си сдоби с идол - златен Тръмп, издигнат върху пиедестал

Маями си сдоби с идол - златен Тръмп, издигнат върху пиедестал

Авторът на фамозната скулптура Алън Котрел обаче е крайно недоволен, защото криптоинвеститорите все още не са се изплатили и творбата стои заключена в ателието му

Топ-идиот! Пропагандист  №1 на Кремъл призова Русия да унищожи спътниците на Илон Мъск  с ядрено оръжие

Топ-идиот! Пропагандист №1 на Кремъл призова Русия да унищожи спътниците на Илон Мъск с ядрено оръжие

Владимир Соловьов добави, че в резултат на такъв ядрен удар Русия ще загуби и собствените си спътници, след което язвително отбеляза, че това не е страшно, защото „така или иначе изоставаме сериозно“ от САЩ

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Нападенията се случват близо до гората Чайбаса. Местните жители панически бягат от домовете си, защото слонът събаря стени и приема всички хора за заплаха.