18 Май, 2026

Ром си купи булка за 15 бона на Йордановден

Ром си купи булка за 15 бона на Йордановден

"Те са втори братовчеди и им е разрешено да се вземат", обясни вуйчото на момичето Стоян Добрев, цитиран от 24 часа .

Ергенът събрал парите от гурбет в Гърция, където работел като тенекеджия. От доста време харесвал Пепа, но баща й отсякъл, че ще даде дъщеря си само срещу 15 хилядарки. Това е рекордна сума, тъй като напоследък продажбите вървят между 2 и 4 хиляди лева. 

Годежът на Пепа и Мильо се превърна в истинска атракция вчера след обяд. На площада пред пловдивската гара "Филипово" се изсипаха с колите си над  1500 каладжиии се изсипаха с коли и бусове на тържеството, което се превърна в сгляда за други моми. 

"Това е новогодишен пазар за булки, който се провежда в Пловдив точно на Йордановден. Тук се харесват, а родителите се уговарят за парите", разказаха по-възрастни калайджии. Другата голяма борса е на Малка Богородица, когато хиляди роми се събират на Бачковския манастир, където организират още по-големи тържества. 

 

Сподели:

Коментари (0)

„Белият дом“ влиза в режим на риалити шоу: Тръмп избира наследник като в „Стажантът“

„Белият дом“ влиза в режим на риалити шоу: Тръмп избира наследник като в „Стажантът“

Докато Ванс изгражда мрежа от донори и влияние в партията, Рубио печели точки като едно от лицата на външната политика на администрацията

Назад към Сталин: Съдът в Москва забрани три сайта с вицове

Назад към Сталин: Съдът в Москва забрани три сайта с вицове

Според съда публикациите на трите сайта съдържали „твърдения, които може да бъдат класифицирани като унизителни за човешкото достойнство"

 Дмитрий Медведев е нащрек: Някой се опитва да ни открадне 1-ви май...

Дмитрий Медведев е нащрек: Някой се опитва да ни открадне 1-ви май...

В съветските времена празникът беше известен като Международен ден на труда и символ на работническата солидарност