Тодор Живков, Леонид Брежнев, Георги Димитров и още куп величия от времето на соца заедно с техните волги и чайки може да се настанят в площада пред Централна гара в София.
Идеята е кичозният Ретро музей от Варна да се премести в Ротондата, след като пространството бъде обновено, разкрива пред OFFNews Николай Георгиев, шеф на общинското дружество "Пазари Възраждане", което стопанисва мястото.
В началото на май проектът за реконструкция бе представен в Столична община. Реализацията му ще струва около 10 млн. лева, предстои да се обяви конкурс за неговото проектиране. 80 % от средствата ще са кредит по програма Джесика, който трябва да бъде върнат за 15 години, останалите са инвестиция на общинското дружество. По план тя пък трябва да бъде възстановена за 10 години, обяснява Георгиев. Това е и причината на бъдещите проектанти да бъдат определени ясни граници за това какво ще има на предгаровия площад.
Идеята е пошла, защото мястото на тези величия от времето на тоталитарния режим е добре да бъдат експонирани в специален музей, а не да се пропагандират на публични места в една европейска столица, за каквато претендира да бъде София.
Още от Смотаняци
"Президентът на народа" наднича зад президента на статуквото и олигархията, редом до руското знаме
Снимки от честванията на връх Шипка с двама кандидати за "Дондуков" 2 предизвикаха бурни реакции в социалните мрежи
В разгара на лятото БНТ пожелаха на българите „весела Коледа“
Шега или неволна грешка е изцепката на синоптика Владимир Ковачев, възпитаник на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“
Радев предлага за орден „Стара планина“ русофилката Нешка Робева, която вижда бъдещето на България на Изток
Забележителен парадокс: България връчва най-високото си отличие на човек със заслуги към българския спорт, но оставащ дълбоко привързана към Русия, която за нея е духовен център и водач на православния свят