Според най-лошия сценарий до 1,7 милиона души зад Океана ще загинат
Центърът за контрол и профилактика на заболяванията в САЩ излезе с прогноза колко американци могат да умрат от коронавируса. Според най-лошия сценарий до 1,7 милиона души зад Океана ще загинат, съобщи The New York Times.
Последствията от COVID-19 са очертани на конференция, на която експертите обяснили колко тежко би могло да бъде положението. Те моделирали няколко варианта въз основа на характеристиките на вируса, темповете на разпространението му и доколко тежко ще протича предизвиканото от него заболяване.
След това около 50 групи от експерти се запознали с техните изводи и създали модели за разпространението на вируса сред населението на САЩ.
Между 160 милиона и 214 милиона души в САЩ могат да бъдат заразени в хода на епидемията. Заразата може да продължи да се разраства месеци или дори повече от година.
Фактор
Последствията от COVID-19 са очертани на конференция, на която експертите обяснили колко тежко би могло да бъде положението. Те моделирали няколко варианта въз основа на характеристиките на вируса, темповете на разпространението му и доколко тежко ще протича предизвиканото от него заболяване.
След това около 50 групи от експерти се запознали с техните изводи и създали модели за разпространението на вируса сред населението на САЩ.
Между 160 милиона и 214 милиона души в САЩ могат да бъдат заразени в хода на епидемията. Заразата може да продължи да се разраства месеци или дори повече от година.
Още от Свят
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече е непоносим за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях
Расте корабният трафик през Ормуз, все още далеч под нивата преди войната
Продължават споровете около бъдещия контрол върху протока. Иран държи да има по-голяма роля в управлението на корабоплаването и предлага нови правила за преминаване, а САЩ и западните държави настояват за свободно движение на корабите през Ормуз по международното право.