31 Март, 2026

Смут в Кремъл: Лавров призова САЩ и съюзниците им да спрат пропагандата срещу Русия

Смут в Кремъл: Лавров призова САЩ и съюзниците им да спрат пропагандата срещу Русия

Сергей Лавров

За това е настоял руският външен министър в разговор с Антъни Блинкън

Външният министър на Русия Сергей Лавров е заявил, че пропагандната кампания на САЩ и техни съюзници за предстояща руска агресия спрямо Украйна преследва провокативни цели.

Думите на Лавров се цитират от руските държавни медии и са изречени в телефонен разговор с държавния секретар на САЩ Антъни Блинкън. Руските медии изрично заявяват, че разговорът е проведен по инициатива на американската администрация.

"Министър Лавров е подчертал, че пропагандната кампания, която се провежда от САЩ и техните съюзници, поощрява Киев да саботира Минските споразумения и да извършва пагубни действия за силови решения в Донбас", цитира "Новости" думите на Лавров, изречени в телефонния разговор с Антъни Блинкън.

Руският дипломат отново е заявил, че САЩ и НАТО игнорират всички руски предложения за гаранции за сигурността на Руската федерация, включително по ключови такива като поемането на ангажимент за не разширяването на Алианса към руските граници и отказ от развръщане на бойни системи и въоръжение в близост до руските граници.

В разговора е поставен акцент върху тези централни въпроси в отговора на Руската федерация на разменените между САЩ и НАТО от една страна и РФ от друга документи, които ще бъдат доведени до знанието на колеги и приятели.

Сподели:

Коментари (0)

Калас пристигна в Киев на годишнината от клането в Буча

Калас пристигна в Киев на годишнината от клането в Буча

Годишнината отбелязва момента, в който „ужасяващите кадри от убийствата на цивилни дълбоко шокираха целия свят“, посочи украинския външен министър Андрий Сибиха, наричайки посещението на Калас и министри от Европа „знак на истинска смелост и солидарност с Украйна“

3 млн. служители започват да преброяват населението на най-многолюдната страна в света

3 млн. служители започват да преброяват населението на най-многолюдната страна в света

Населението на Индия, възлизащо на повече от 1,4 млрд. души, надмина това на Китай през 2023 г., посочиха данни на ООН

Иран атакува Израел с балистични ракети, бяха задействани израелските ПВО системи

Иран атакува Израел с балистични ракети, бяха задействани израелските ПВО системи

Този безпрецедентен акт на директна конфронтация между Техеран и Тел Авив изправя региона пред прага на тотална война