23 Август, 2026

Смут в Москва: И страни от Централна Азия готвят санкции срещу Русия

Смут в Москва: И страни от Централна Азия готвят санкции срещу Русия

За това предупреди руският заместник-министър на външните работи Михаил Галузин.

Някои централноазиатски страни са готови да се присъединят към западните санкции срещу Русия. За това предупреди руският заместник-министър на външните работи Михаил Галузин.

По време на третия Централноазиатски форум на международния дискусионен клуб "Валдай" Михаил Галузин заяви, че централноазиатските държави споделят оценката на Русия за неприемливия и нелегитимен характер на едностранните икономически ограничения.

В същото време той добави, че някои страни от региона не искат да поемат съответните рискове и дават да се разбере, че са готови да се съобразяват със западните санкции. Галузин добави, че Русия не налага на никого към какъв вътрешно- и външнополитически курс да се придържа, ако той не противоречи на взаимните задължения в рамките на Организацията на Договора за колективна сигурност, Евразийския икономически съюз и Общността на независимите държави.

"Убедени сме, че в централноазиатските столици разбират, че изкуственото разрушаване на връзките с Русия ще им навреди повече, отколкото прословутите вторични санкции", посочи заместник-министърът. И добави, че Русия ще се стреми към последователно укрепване на стратегическото си партньорство със страните в Централна Азия.
Сподели:
Зеленски: Тръмп подкрепя идеята - да използваме Starlink за удари дълбоко в руската територия

Зеленски: Тръмп подкрепя идеята - да използваме Starlink за удари дълбоко в руската територия

Еманюел Макрон направи всичко възможно, за да обясни нашата идея и как това може да допринесе за приключването на войната, а президентът Тръмп заяви: "Добре, ще подкрепя идеята със Starlink“

Федеров посочи основната причина, която пречи да бъде сложен край на войната

Федеров посочи основната причина, която пречи да бъде сложен край на войната

Бившият министър на отбраната разпространи видеообръщение, в което заяви, че в Украйна съществува системна управленска криза и е необходимо да се проведат избори в страната

Зеленски: Предсрочните избори ще са като "цунами" - ще разцепят страната

Зеленски: Предсрочните избори ще са като "цунами" - ще разцепят страната

Социологически изследвания показват, че като кандидати за мястото на Зеленски се смятат Буданов, Залужний и Кличко

Коментари (0)